Pozostałe

Kategoria „pozostałe” skupia produkty, które trudno zaklasyfikować do innych grup w naszym sklepie.

W tej kategorii znajdziesz między innymi telefony dla seniorów, które dzięki wielu ułatwieniom obsługi doskonale nadają się dla starszych osób. Takie „seniorfony” są zwykle wyposażone w duże klawisze oraz czytelne wyświetlacze z wysokim kontrastem obrazu. Smartfony dla seniorów mają również inne funkcje. Jedną z nich jest umieszczony na obudowie klawisz SOS, który po naciśnięciu automatycznie wysyła wiadomość lub rozpoczyna połączenie z wybranym wcześniej numerem.

Telefony dla osób starszych to także wbudowany lektor, który wspomaga wybieranie numerów oraz pisanie wiadomości. Innym ciekawym ułatwieniem jest książka telefoniczna z fotokontaktami, by przy każdym numerze umieścić zdjęcie rozmówcy. W zależności od modelu takie smartfony mogą być wyposażone w kamerę, etui, latarkę czy wejście na kartę pamięci.

Wrażliwe dane to w epoce informacji potężna broń. Z tego powodu dobrze wyposażyć się w niszczarkę do dokumentów, która całkowicie uniemożliwi późniejszy odczyt treści - zwłaszcza w ostatnich latach, po wejściu RODO. Najlepsze biurowe niszczarki muszą spełniać międzynarodowe normy. Standard DIN66399: P4 oznacza, że niszczarka nadaje się do dokumentów zawierających dane szczególnie chronione i poufne.

Sam papier to jednak nie wszystko – dane nie są przechowywane jedynie na kartkach. Z tego powodu ostrza dobrej niszczarki do biura muszą radzić sobie również z innymi nośnikami informacji, takimi jak dowody osobiste, płyty CD i DVD czy karty pamięci.