Tablety

  1. Tablet Overmax Qualcore 1027 4G LTE
    Tablet Overmax Qualcore 1027 4G LTE
    Cena promocyjna 430,00 zł 499,00 zł
  2. Tablet Overmax Qualcore 1027 3G
    Tablet Overmax Qualcore 1027 3G
    Cena promocyjna 399,00 zł 449,00 zł

Tablety stały się w ostatnich latach nieodłącznym towarzyszem wielu ludzi. Choć przewidywano, że tablety skończą jako chwilowy elektroniczny trend, urządzenia te zdobyły ogromną popularność, która nie słabnie mimo upływu lat. Użytkownicy doceniają mobilność i wydajność tabletów, ich wielofunkcyjność oraz wygodę obsługi. To dziś w pełni kompetentne komputery, potrafiące w zaskakująco wielu sytuacjach zastąpić laptopa lub nawet jednostkę stacjonarną.


Wybór tabletów na rynku jest ogromny. Z uwagi na dobre proporcje wydajności do wytrzymałości baterii oraz wydajności najpopularniejsze tablety to modele 7-calowe oraz 10-calowe. Liczba cali oznacza oczywiście przekątną ekranu tableta. Same ekrany przeszły przez lata długą drogę – niewygodną technologię oporową zastąpiono bardziej komfortowymi ekranami pojemnościowymi, dzięki czemu obsługa tableta nie wymaga korzystania z rysika.


Najpopularniejsze tablety korzystają z systemów Android, iOS oraz Windows. Odpowiednią wydajność i możliwość obsługi wielu aplikacji naraz umożliwia im odpowiednie zaplecze sprzętowe tabletów – 2-rdzeniowe lub częściej 4-rdzeniowe procesory, 4 gigabajty pamięci RAM i rozbudowana pamięć wewnętrzna, najczęściej rozszerzalna za pomocą kart microSD.


Najlepszy tablet to zaawansowane urządzenie, które umożliwia nie tylko przeglądanie internetu i oglądanie filmów. Współczesny tablet nadaje się do tworzenia i edycji tekstu, programowania, a nawet do obróbki grafiki i wideo. To również wydajne tablety dla graczy, które dzięki platformie Google Play umożliwiają dostęp do najnowszych gier. Dzisiejsze tablety mogą również służyć jako telefony z modemami 3G, 4G, a także obsługą LTE.


Warto wspomnieć także o tabletach edukacyjnych. To urządzenia specjalnie dostosowane dla młodych użytkowników, wyposażone w edukacyjne aplikacje i ułatwienia dostępu. Takie edukacyjne tablety wspomagają m.in. naukę języków obcych, tak ważnych w dzisiejszym świecie.

Tablety oparte o system Android od pewnego czasu muszą posiadać certyfikat Android GMS (Google Mobile Services). Taki certyfikat potwierdza, że tablet jest zgodny z wymaganiami określonej wersji systemu Android i zapewnia wydajną pracę przez długi czas.